Nezávazná konzultace

Odstranění znamének a névů

Délka zákroku
15-45 minut
Délka léčení
1 den
Typ anestezie
lokální

Mateřská znaménka, nezvyklé pihy, různé výrůstky. Někdy se nám prostě jen nelíbí, někdy jsou na nevhodném místě a jindy nám i nahánějí strach. Existuje mnoho důvodů, proč si nechat znaménka odstranit. A neotálet s tím. Nejvhodnější chvíle na jejich vyřešení bývá od podzim do jara.

V tu dobu totiž nevystavujeme kůži tolik slunci, které čerstvým ranám opravdu nesvědčí. Objednejte se už teď na konzultaci k našemu specialistovi, který vás zkontroluje a doporučí, jak nejlépe znaménko odstranit. V některých případech je vhodné i následné poslání vzorku na histologii. Jen tak budete mít jistotu, že je vše, jak má být.

Co vás čeká?

Na zákrok se nemusíte předem připravovat. Pouze se snažte nevystavovat intenzivnímu slunečnímu záření. Proceduru provádíme vždy v lokálním umrtvení. A o dalším postupu rozhoduje lékař podle situace. Možnosti máme dvě:

Plazmový výboj

Šetrnější varianta je ošetření přístrojem Jett Plasma. Místo velmi přesně zahříváme jiskrovými výboji a znaménko se tak zcela odstraní. Metoda je vhodnější pro menší zákroky. Rekonvalescence je velmi krátká. Na místě se vytvoří stroupek, který se asi po dvou týdnech sám odloučí. Není nutné se ani příliš omezovat ve sportu apod. Záleží však ale také na místě, ze kterého bylo znaménko odstraněno.

Odstranění chirurgicky

I to je šetrné a bezbolestné. Lékař k němu přistupuje při větších zákrocích, nebo pokud je nutné poslat vzorek na kontrolu do laboratoře. Ranku po vyříznutí chirurg zašije drobným stehem. Ten je nutné většinou vytáhnout na kontrolní návštěvě.

Následná péče je velmi podobná, jako u ošetření plasmovým přístrojem. V obou případech je velmi důležité, se celou dobu do úplného zhojení vyhýbat slunečním paprskům a používat opalovací krémů.

Ceník

ZákrokCeník platný od 01.01.2024
Cena s DPH
Excize pigmentového névu (znaménka)2.000,– / 1 ks
Histologickým vyšetřením500,– / 1 ks
Plošná excize fibromky, veruky (výrůstky)1.100,– / od 5 ks
každý další 600kč
Excize malé jizvy10.000,–
Excize velké jizvy25.000,–
Excize – úprava rozsáhlých jizev30.000,–
Odstranění lipomu6.500,–
Aplikace piercingu5.000,–
Operace karpálního tunelu16.000,-

Zvažujete odstranění znamének a névů?

Nezávazná konzultace

    Nezávazná konzultace

    crossmenu