Zbavte se jizev, skvrn i vrásek. Pomocí chemického peelingu

Hromadí se vám na poličce v koupelně kelímky od pleťových krémů, lahvičky od sér a tuby make-upů. Strávíte denně před zrcadlem desítky minut péčí o pokožku a stejně nejste před odchodem z domu spokojení? Trápí vás jizvy po akné, pigmentové skvrny či vrásky. A už jste přemýšleli o chemickém peelingu?

Tento způsob ošetření pleti je jen vzdáleně podobný svému bratru – mechanickému peelingu, při kterém si doma pomocí hrubých částeček v krému odstraňujete odumřelou pokožku. Na chemický peeling musíte jít k odborníkovi, ale výsledek stojí za to. Již po prvním sezení bývají viditelné výsledky. Pleť je sjednocená, hladší, pružnější a jemnější.

Stará kůže musí pryč

Princip obou metod je ale stejný, vychází z anglického slova peel – loupat. Tedy v praxi odstranit starou kůži, aby mohla být nahrazena novou, svěží, která vypadá mnohem lépe. U chemického peelingu aplikuje lékař na pokožku předem určenou koncentraci vybrané ovocné kyseliny, kterou nechá několik minut působit a pak ji zneutralizuje a odstraní.

Nepoužívá se přitom pouze na obličej, ale například i ruce, dekolt, hrudník, záda či ramena. Jde o jednu z nejjemnějších procedur, které dnešní kliniky estetické a plastické chirurgie nabízejí.

Vždy u specialisty

Konkrétní péči musí vždy určit odborník. Peeling působí na mnoho nedokonalostí pleti, ale je nutné zohlednit její stav, charakter a očekávaný výsledek kůry. Navštívit byste proto měli vždy specializovanou kliniku, kde se na všem předem domluvíte při konzultaci. Pleť je také potřeba na péči připravit. Proto nečekejte zákrok hned při první návštěvě kliniky.

Jaké látky se při chemickém peelingu používají?

Lékaři používají takzvané AHA (alfahydroxy) kyseliny. Nejčastěji aplikují kyselinu glykolovou, která se získává z cukrové třtiny. Obnovuje povrchovou vrstvu kůže a tak pomáhá proti jizvám, skvrnám i vráskám. Její působení bývá často podpořeno i dalšími látkami, jako je kyselina mandlová, která působí i proti příliš mastné pleti nebo kyselina citronová, fungující při hyperpigmentaci. Podle aktuální potřeby ale lékaři používají i další roztoky.

Minilifting-facelift-CBP-klinika-estetické-a-plastické-chirurgie

Koncentrace kyselin

Chemický peeling může být jen povrchový, nebo naopak velmi hloubkový. Záleží na koncentraci kyseliny, kterou lékař aplikuje. Pohybuje se od 20% až po 70%. Čím intenzivnější, tím viditelnější výsledky přijdou. Ale také trvá trochu déle, než se s aplikací pleť zcela vyrovná. Péče je téměř bezbolestná, pouze se někdy může objevit malé štípání, které po několika minutách odezní. Kůže po peelingu může být pár dni mírně začervenalá a po intenzivní kůře se bude i následně trochu loupat.

Žádné opalování

Důležité je, že pleť se po peelingu nesmí opalovat. Neplánujte si proto minimálně měsíc po akci dovolenou ani návštěvu solaria. Samozřejmostí pak také bude dočasně opalovací krém s tím nejvyšším ochranným faktorem a skrývání se před sluncem. Ideální je proto aplikace v chladnějších měsících roku, kdy mají paprsky menší sílu.

Počítejte také s tím, že se na kliniku po zákroku ještě vrátíte. Pro dosažení ideálního výsledků se doporučuje 3 - 6 sezení, v závislosti na hloubce problému. Možné je také aplikaci po několika letech.                                                                                                                                           

Povrchový peeling 

  • efekt vypnutí pokožky 
  • redukci kožní ptózy
  • redukce vrásek
  •  

OENANTHE ošetření

je biorevitalizující peeling z výtažků OENANTHE. Zpomaluje účinky vnitřního a vnějšího stárnutí pokožky a tím , že hloubkově stimuluje pokožku, aniž by vyvolalpodráždění jejího povrchu. Může zajistit silné tónování tkáně s hloubkovým liftingovým efektem.

Biorevitalizační TMC+3 peeling

je chremický biorevitalizační produkt složený z kyseliny trichloroctové (TCA), kyseliny kojové, mandlové, laktobionické a vitamínu C. Působí depigmentačně a doporučuje se, mimo jiné, k ošetření kůže postižené akné. Produkt je zvláště vhodný ke zmírnění a odstranění následků jizev a těžkých a povrchových strii.

Indikace:

  • Chronické stárnutí- dodává vitalitu, hladkost a jasnost tkání
  • Fotické stárnutí: zmírňuje výskyt skvrn na kůži
  • Akne: zajišťuje léčebný účinek na postižené kůži
  • Jizvy: silný vyhlazující efekt
  • Strie: zmírňuje hluboké stahy  a odstraňuje střední a povrchové strie
  • Zajištuje hydrataci pleti

Ceník

1 ošetření baliček 5 ošetření
povrchový peeling TMC+3 30minut 1.300,- 5.500,-
biorevitalizující peeling OENANTHE 30minut 1.250,- 5.200,-

Doporučujeme

Nezávazná konzultace