Mateřská znaménka, nezvyklé pihy, různé výrůstky. Někdy se nám prostě jen nelíbí, někdy jsou na nevhodném místě a jindy nám i nahánějí strach. Existuje mnoho důvodů, proč si nechat znaménka odstranit. A neotálet s tím. Nejvhodnější chvíle na jejich vyřešení bývá od podzim do jara.

V tu dobu totiž nevystavujeme kůži tolik slunci, které čerstvým ranám opravdu nesvědčí. Objednejte se už teď na konzultaci k našemu specialistovi, který vás zkontroluje a doporučí, jak nejlépe znaménko odstranit. V některých případech je vhodné i následné poslání vzorku na histologii. Jen tak budete mít jistotu, že je vše, jak má být.

Co vás čeká?

Na zákrok se nemusíte předem připravovat. Pouze se snažte nevystavovat intenzivnímu slunečnímu záření. Proceduru provádíme vždy v lokálním umrtvení. A o dalším postupu rozhoduje lékař podle situace. Možnosti máme dvě:

Plazmový výboj

Šetrnější varianta je ošetření přístrojem Jett Plasma. Místo velmi přesně zahříváme jiskrovými výboji a znaménko se tak zcela odstraní. Metoda je vhodnější pro menší zákroky. Rekonvalescence je velmi krátká. Na místě se vytvoří stroupek, který se asi po dvou týdnech sám odloučí. Není nutné se ani příliš omezovat ve sportu apod. Záleží však ale také na místě, ze kterého bylo znaménko odstraněno.

Odstranění chirurgicky

I to je šetrné a bezbolestné. Lékař k němu přistupuje při větších zákrocích, nebo pokud je nutné poslat vzorek na kontrolu do laboratoře. Ranku po vyříznutí chirurg zašije drobným stehem. Ten je nutné většinou vytáhnout na kontrolní návštěvě.

Následná péče je velmi podobná, jako u ošetření plasmovým přístrojem. V obou případech je velmi důležité, se celou dobu do úplného zhojení vyhýbat slunečním paprskům a používat opalovací krémů.

Ceník

Pokud má klient víc znamének či névu více jak 3ks je cena stanovena individuálně.

ZákrokAnestezieCena
Excize pigmentového névu (znaménka)zákrok prováděn v lokální anest.1.500,- /1ks
Exize znaménka s histologickým vyšetřením2.000,- /1ks
Plošná excize fibromky, veruky (výrůstky)zákrok prováděn v lokální anest.1.000,-/1 až 5ks každý další 100kč
Excize malé jizvyzákrok prováděn v lokální anest.4.000,-
Excize velké jizvyzákrok prováděn v lokální anest.10.000,-
Excize úprava-rozsáhlých jizev zákrok prováděn v celkové anest.25.000,-
Odstranění lipomu zákrok prováděn v lokální anest.4.500,-
Odstranění XANTELAZMAT(tuku na víčkách)zákrok prováděn v lokální anest.1/oko 3.500,- obě 5.000,-

Doporučujeme

Nezávazná konzultace