K nejznámějším plastickým úpravám patří úpravy odstávajících boltců. Je možné, ale provádět úpravy velikosti nebo tvary boltců. Operace odstátých uší se často provádí už u dětí mezi 5 -7 rokem života, ale je možné tuto operaci provést v kterémkoliv věku. Odstáté uši vznikají nedokonalým přilnutím chrupavky ucha. A je tak zvětšený úhel v zadní části.

Úprav-a-uší-CBP-klinika-estetické-a-plastické-chirurgie

Vše o zákroku

Operace se provádí ambulatně (v lokální anestézii). Nejdříve Vás  vyšetříme, napíšeme přijímací zprávu a připravíme Vás k operaci.  Operace se provádí  v místním umrtvení. Výkon je vždy individuální a s přesným plánem a postupem operace budete vždy seznámen/a lékařem. Místní umrtvení se provádí injekcí pod kůži boltce. Operace se vykonává ve většině případů ze zadního přístupu řezem za boltcem, odkud se obnaží chrupavka boltce. Ta se pomocí nářezů namodeluje do požadovaného postavení, ve kterém se fixuje několika stehy. Rána kůže za boltcem se šije vstřebatelnými stehy. Přes boltec zevně se přikládá modelační vata a následně se provede jemná kompresivní bandáž boltců.

Pooperační průběh:

Pacient odchází po operaci v doprovodu dospělé osoby. V prvních dnech po operaci se doporučuje klidový režim bez fyzické aktivity, běžná analgetika. První převaz je 3.-5. den po operaci, po tuto dobu není možno si umýt vlasovou část hlavy. Po  dobu 3 týdnů  je nutné nosit na hlavě kompresivní bandáž nebo pevnou čelenku. Modelační vata, pokud je použita, se odstraňuje 10. - 14. den po výkonu, stehy za boltcem vypadnou během několika týdnů samy. Přibližně  dva měsíce je vhodné nosit na noc a při sportu čelenku přes uši, aby při neopatrném pohybu nedošlo k poranění modelované chrupavky.

Až do zhojení je operované místo nutno šetřit před mechanickým zatěžováním. Je nutné bránit vniknutí jakýchkoliv nečistot do rány. V léčebném režimu je nutné dodržovat termíny výměny krytí rány. Kontrolní léčebné úkony spočívají v převazech rány a odstranění modelační vaty ve stanoveném intervalu.

Změna pracovní zdravotní způsobilosti po těchto operacích trvá dle charakteru zaměstnání 1-2 týdny. Výjimkou mohou být fyzicky namáhavá práce nebo práce v prašném prostředí.

Operaci nelze provést v těchto případech (tzv. kontraindikace):

  • ·        při akutním infekčním onemocnění
  • ·        při vážné poruše krevní srážlivosti
  • ·        při celkovém onemocnění, které znemožňuje chirurgický výkon či anestézii

Ceník

ZákrokCena 
Plastika uší jednostranná9.000,-zákrok prováděn v lokální anestezii
Plastika uší oboustranná14.000,-zákrok prováděn v lokální anestezii
Sešití ušní dirky 3.000,-zákrok prováděn v lokální anestezii
V ceně výkonu není zahrnutokopresní čelenka250,-

Doporučujeme

Nezávazná konzultace