Trápí vás viditelná kožní řasa v oblasti břicha? Zhubla jste, ale máte neestetický kožní převis v podbřišku? Prodělala jste bandáž žaludku  a díky tomuto zákroku jste viditelně zhubla, ale kůže vám visí? A nedaří se vám zhubnout ? Tak to jste tu  správně . Právě pro vás je vhodná operace břicha ABDOMINOPLASTIKA. Co to vlastně je ?  Je  to zákrok v oblasti břicha , ale i podbřišku,  kdy je operatérem odstraněna přebytečná část tuků a kožní řasy v oblasti břicha a podbřišku. Operaci  provádíme  v celkové anestézii. Doba zákroku se pohybuje zhruba kolem 2 hodin. Vše závisí na tom,   jak velkou část kůže a tuků se rozhodne operatér odstranit. Abdominoplastika je vhodná jak pro ženy, tak i pro může.  Vždy  je konkrétní případ  konzultován s klientem, kde mu lékař vše vysvětlí. 

Jaký je  rozdíl mezi abdominoplastikou a miniabdominoplastikou? Při abdominoplastice je masivně odstraněna velká část břišního tuku a kožní řasy. Operatér přemístí původní pupek dle toho, kolik je odstraněno nadbytečné kůže. U abdominoplastiky se sešívají rozestupy břišních svalů - sešití diastazy. Diastázu mají většinou všechny ženy , které rodily a nedošlo u nich k navrácení břišních svalů.

Miniabdominoplastika je operace pro ženy, které rodily císařským řezem. Po císařském řezu jim vznikla viditelná jizva a zapříčinila převis kůže. Při miniabdominoplastice je jizva korigována. Nepřesouvá se zde pupek. Někdy může lékař přistoupit k sešití rozestouplých svalů.

Plasticka operace břicha CBP klinika estetické a plastické chirurgie

Abdominoplastiku a miniabdominoplastiku lze velmi dobře kombinovat s liposukcí boků . Tato kombinace operací je vhodná pro ty, u kterých se v oblasti boků nashromáždil tuk. Díky liposukci boků zvýrazní lékař váš pas a dojde tak k vykreslení vaší siluety těla.

Další možností jak využít  odsátého tuku,  je zvětšení poprsí metodou lipograftingu. Což je aplikace vlastního tuku do poprsí.

O samotné operaci

Abdominoplastiku a miniabdominoplastiku  provádíme pouze  v celkové anestézii. Proto je nutná spolupráce pacienta s lékařem. Pokud je pacient kuřák , doporučuje se cca  1 týden před samotnou operací omezit nebo zcela odstranit kouření. Pacient by neměl být nachlazený a  měl by být v celkově dobrém zdravotním stavu. Měly by být vysazeny léky na ředění krve. Před samotnou operací si lékař zakreslí oblast břicha a vedení řezu. Pokud se jedná o zákrok kdy operatér odstraňuje menší část kůže a tuku, je veden řez v oblasti pánve od jedné strany ke druhé, tak aby vzniklá jizva byla vhodně schována ve spodním prádle.  Pokud dochází k většímu odstranění kožního přebytku, může operatér vést řez a přesunout i část pupíku. Pacientovi jsou podány preparáty na prevenci trombózy a je vhodně zabandážován na dolních končetinách. Doba pobytu na klinice je 1 den . Po operaci je klientovi okamžitě nasazen stahovací břišní pás. Ten je nutný nosit minimálně 2 měsíce od zákroku. Zde jsou podávány tišící léky, zavedené drény jsou vytaženy 3 dny po zákroku. Zhruba 2 až 3  den od operace je prováděn první převaz. Vše ostatní je vždy plánováno dle vývoje hojení rány. Počítejte s tím, že do zaměstnání se navrátíte zhruba 3 až 4 týden od operace. Je nutné pečovat o jizvy po operaci a nevystavovat je slunci. Proto je vhodné tuto operaci podstoupit na jaře nebo na podzim.

Proč jít k nám Abdominoplastiku?

 •       zákroky provádíme na moderním a certifikovaném pracovišti
 •        máme osobní přístup a nadstandartní péči
 •       naši lékaři jsou zkušení  anesteziologové
 •       naši práci odvádíme na profesionální úrovni

Co je v ceně operace zahrnuto?

 •        operace, celková anestézie
 •        1 den hospitalizace
 •        převazy, kontroly
 •       lékař na telefonu

V ceně operace  není zahrnuto

 •        břišní pás ( 700kč)
 •        antitrombotické punčochy (250kč)
 •        1 den hospitalizace na přání klienta (2.900kč)

Ceník

ZákrokAnestezieCena
Abdominoplastika břichazákrok prováděn v celkové anestezii
(délka zákroku 2 a více hodin)
45.000,-
Miniabdominoplastikazákrok prováděn v celkové anestezii39.000,-
Abdominoplastika +liposukce bokůzákrok prováděn v celkové anestezii55.000,-
Odstranění břišní kýli při abdominoplasticezákrok prováděn v celkové anestezii9.000,-
Chirurgické odstranění
nadbytku převislé kůže (lifting kůže)
Lifting valu paží
Lifting valu stehen
Lifting převislého podbřišku
zákrok v plné anestézie39.000,-
45.000,-
39.000,-
V ceně výkonu převazy, kontrola
V ceně výkonu není zahrnutobřišní pás,
trombotické punčochy
800,-
250,-

Nezávazná konzultace