Nezávazná konzultace

30 března, 2022

Plastická operace horních víček: Jednoduchý zákrok, který omladí váš vzhled

operace horních víček

Pokles horních víček dodává obličeji smutný, unavený výraz a opticky přidává roky navíc. Nemusí jít vždy pouze o estetický problém. Řada pacientů zároveň trpí nepříjemným tlakem na oční víčka a zúžením zorného pole. Plastická operace horních víček je v tomto případě jediným řešením. Jednoduchý a bezpečný zákrok stojí za to podstoupit - rozzáří váš pohled, uleví od nepříjemných pocitů a navíc celkově omladí obličej. Přečtěte si, jak zákrok probíhá, kolik stojí a jak dlouhá je rekonvalescence.

Proč dochází k poklesu víček a kdy jít na operaci?

Nevzhledné bochánky na horních víčkách vznikají stárnutím organismu. Jemná kůže namáhaná

mimikou tváře se postupně vytahuje a vzniká kožní převis. Nezřídka se pokles horních víček objevuje i v mladším věku. Svou roli může sehrát genetika, nebo tlak způsobený porodem či sportováním, kdy se tuk dostává zpoza oka do očních víček. Tento proces se tedy nedá nijak zvrátit, pokud k němu dojde, chirurgický zákrok je jediným účinným řešením. Plastika víček přitom není rize ženskou doménou, běžně ji podstupují také muži.

operace horních víček

Jak probíhá operace horních víček?

Blefaroplstika neboli plastika horních víček je bezpečný a nenáročný zákrok, který patří v estetické medicíně mezi nejčastější a nejžádanější. Nevyžaduje předoperační vyšetření ani hospitalizaci na klinice. Před zákrokem vás lékař vyšetří a přesně vám vysvětlí, co bude následovat.

Operaci provede zkušený chirurg v lokální anestezii. Neucítíte žádnou bolest, pouze mírný diskomfort. Řez vede na horní linii víčka tak, aby jizva po operaci nebyla vidět. Ranka se nakonec sešije drobným stehem, přelepí speciální náplastí a sterilním krytím. Použití obvazů u tohoto typu operace není nutné.

Jak dlouho trvá operace horních víček?

Zákrok trvá necelou hodinu a ještě tentýž den můžete odejít domů. Pro větší pohodlí a bezpečí si předem domluvte odvoz nebo si objednejte taxi. Po zákroku nesmíte řídit. Doporučujeme si s sebou přinést také tmavé sluneční brýle. Jednak je potřeba oči chránit před sluncem, druhak pod tmavými skly rafinovaně ukryjete stopy po zákroku. Vaše okolí se tak nemusí nic dozvědět.

Co dělat po operaci víček?

Po zákroku si dopřejte klidový režim, odpočívejte a neplánujte si namáhavé aktivity. Pokud je to možné, vezměte si v práci týden volno. Přerušte sportování a snažte se vyhnout všem aktivitám, při kterých se nahrne krev do hlavy - předklánění, ohýbání apod. Spěte ve zvýšené poloze nebo v polosedě a vyvarujte se pobytu v prašném či zakouřeném prostředí.

Nezatěžujte oči čtením knížek, sledování televize, mobilu či tabletu. Všechny tyto činnosti vysušují oční sliznici a mohou prodloužit dobu rekonvalescence.

Po týdnu vás lékař pozve na kontrolu. Vytáhne stehy, zkontroluje hojení a poradí vám, jak v rekonvalescenci dále pokračovat.

Jak dlouho se hojí operace horních víček?

K zacelení pooperační ranky dochází velice rychle. Doba úplného zhojení je individuální. Do 4 měsíců od operace by jizvy neměly být viditelné, někdy se poslední stopy po zákroku vytratí i dříve.

Kdy sundat náplast po operaci víček?

Náplast si sami doma nikdy nesundávejte a chraňte ji před kontaktem s vodou. Po týdnu ji šetrně odstraní lékař na domluvené pooperační prohlídce. Druhý den po zákroku si můžete sundat pouze krytí, kterým je ranka po operaci překryta.

Jak se zbavit modřin po operaci víček?

Po zákroku se v okolí očí tvoří modřiny a otoky. Zmírnit je můžete chlazením očních víček. Použít můžete gelové polštářky, které běžně zakoupíte v drogerii nebo lékárně, případně sáček s ledem. Pokud vás jizvy svědí, neškrábejte si víčka ani je netřete rukama. I od svědění vám šetrně uleví chladivý obklad.

Jak dlouho nosit brýle po operaci víček?

Po plastice víček je nutné chránit oči před sluncem. Pokud se chystáte ven, noste alespoň 14 dní po zákroku sluneční brýle.

Operace horních víček laserem nebo plazmou?

Pokud nechcete podstupovat invazivní operaci horních víček, nabízíme moderní ošetření přístrojem Jett Plasma. Plazmová metoda je na rozdíl od laseru bezpečnější, nedochází při ní k vypařování tkáně a je tedy ideální pro použití v obličejových partiích. Je vhodná také v případě souběžné operace horních i dolních víček a je možné ji kombinovat s invazivní technikou.

Jak vysoká je cena operace horních víček?

Na CBP Klinice estetické medicíny začíná cena za plastickou operaci horních víček na 9 000 Kč. Pokud se zákrok spojí s operací dolních víček, nebo celkovým miniliftingem obličeje, je potřeba počítat s větší investicí. Prohlédněte si ceník operace horních víček.

Hradí operaci horních víček pojišťovna?

Operaci víček na pojišťovnu lze provést pouze v případě, kdy je k zákroku medicínský důvod, jako je například zúžení periferního vidění nebo únava očí. Nutnost operace musí posoudit revizní lékař. Na soukromých klinikách estetické medicíny se zákroky hrazené pojišťovnou neprovádí. Pacient musí vyhledat státní zařízení a počítat s delší objednací lhůtou. Samozřejmě může zvolit také kratší a jednodušší cestu, například na naší klinice CBP estetické medicíny. Zákrok v tom případě pacient hradí sám stejně jako u zákroků prováděných z estetických důvodů.

S čím lze plastickou operaci horních víček zkombinovat a dosáhnout tak dokonalejšího omlazení?

Pokud toužíte po mladším a svěžejším vzezření, plastiku horních víček můžete kombinovat s dalšími zkrášlujícími a omlazujícími zákroky. Vše můžete zvládnout během jedné návštěvy kliniky a vyhnout se dvojí rekonvalescenci.

Nejčastěji se spolu s plastikou horních víček provádí plastika dolních víček, liposukce podbradku nebo minilifting obličeje.

Jak dosáhnout nejlepšího efektu vám poradí naši zkušení lékaři. Kliniky CBP estetické medicíny najdete v Brně a Jihlavě. Domluvte si bezplatnou a nezávaznou konzultaci.


Nezávazná konzultace

    Nezávazná konzultace

    crossmenu