Nezávazná konzultace

Přístrojová lymfodrenáž

Lymfodrenáž může výrazně zlepšit kvalitu života

Čeká vás operace, zákrok nebo vás dlouhodobě trápí oteklé nohy? Lékařskou péči jste už absolvoval(a) a chcete svému tělu dopřát rychlou a prospěšnou rekonvalescenci? A nebo jen sledujete trendy, novinky a možnosti v oblasti životního stylu a zdraví? Ve všech případech jste tu správně. Představíme vám jednoduchou a účinnou metodu, která může velmi pozitivně ovlivnit vaše tělo a tím pádem i psychickou pohodu.
 

U nás na blogu jste si mohli přečíst článek o lymfě a lymfatickém systému. Popsali jsme si manuální lymfatickou drenáž. Čas jsou peníze a ne každý může věnovat tři hodiny této variantě. Máme pro vás řešení a tím je lymfodrenáž přístrojová. Tento léčebný postup imituje manuální alternativu, kterou ale nemůže zcela nahradit. Velmi často se oba přístupy kombinují. Principem přístrojové lymfodrenáže jsou cyklické masáže, které provádí speciální nafukovací návleky formou nafukování a vyfukování vaků. Vytvoří se tak vlna, která posouvá mízu proximálním  směrem (tj. nahoru k trupu). Návleky mají několik vzduchových komor. Dochází ke zvýšení lymfatického odtoku a zrychlení průtoku žilním systémem.

Čím víc tím líp!

Obecně se má zato, že čím více komor, tím je efekt procesu účinnější a kvalitnější. Základní přístroje mají na každé nohavici 4 komory, najdete však zařízení s 10 komorami. Roli hraje i uspořádání jednotlivých komor v nohavicích. Často narazíte na umístění komor vedle sebe, lepší ale je tzv. šupinovité umístění, tedy částečné překrývání se. Špičkovou péči pak představují přístroje, kde jsou komory z elastických materiálů. Další rozdíly jsou v pokrytí těla. Většina návleků má podobu nohavic pro dolní končetiny, jiné mají přesah i přes bříško.


Je to pro mě?
Při mírném zjednodušení můžeme říct, že přístrojová lymfodrenáž prospěje vašemu zdraví téměř vždy. (Jsou však situace, stavy, kdy byste se měli této procedury vzdát. Kontraindikace je uvedena na konci článku). Kromě účinků ve formě rychlejšího odbourávání splodin, podpory regenerace svalů a tkání, pocitu lehkosti, zlepšení stavu kůže i psychiky se zaměříme na témata blízká našemu oboru. Rozhodněte se pro tuto formu terapie při chronické žilní nedostatečnosti, při řešení artrózy kyčelních, kolenních nebo hlezenních kloubů. Velmi vhodná je po liposukcích. Obecně se lymfodrenáž doporučuje při jakýchkoliv estetických úpravách, kdy se zvyšuje obsah odpadních látek v těle. Procedura se postará o zrychlení jejich odtoku. Stejně tak je vhodná po operacích, kdy může podstatně zkrátit dobu hojení. Co se týká frekvence aplikace procedury, je zde důležitý individuální přístup. Obecné nastavení není možné. V případě poúrazových stavů se doporučuje aplikace až 3 x týdně.


Začínáte?
Pokud si dopřejete přístrojovou lymfodrenáž poprvé, zahájíte zkrácenou délkou asi 30 minut. Následně se pokračuje standardní 50minutovou kůrou. Ošetření probíhá vleže, doporučuje se jednoduché oblečení jako jsou bavlněné legíny nebo tepláky. Před zahájením i po skončení je nutné dbát na zvýšený přísun tekutin, ideálně pít neperlivou vodu.

Každé přístrojové lymfodrenáži by mělo předcházet manuální ošetření, minimálně uvolnění centrálních uzlin.

S pracovišti, studii, ve kterých si můžete přístrojovou lymfodrenáž dopřát, se už před několika lety roztrhl pytel. Před prvním návštěvou si ověřte odbornost osoby, která se vám bude věnovat, postup, typ zařízení. Nabízíme vám špičkové pracoviště s odborníky, kteří vám poskytnou své zkušenosti, znalosti a lidské jednání. Kvalita a spokojenost našich klientů je pro nás tím nejdůležitějším ve všem, co děláme. Přístroje, které používáme jsou nejlepšími na trhu. Přesvědčte se o tom na vlastní kůži u nás na CBP Klinice v Jihlavě.

Úklid  v domě nebo v bytě je nutnou rutinou a zvlášť před svátečním obdobím mu věnujeme velkou pozornost. Nezapomínejme i na “úklid” v našem těle. Je to investice k nezaplacení.

 

 

Kdy se lymfodrenáži vyhnout?

Časné stadium onkologického onemocnění
Onemocnění štítné žlázy
Nachlazení
Menstruace
Těhotenství, kojení
Střevní onemocnění
Zánět žilního systému
Osteoporóza
Kožní onemocnění
Srdeční onemocnění
Epilepsie

 

 

 

Připadá Vám to fajn?

Stačí objednat přes objednávkový formulář níže.

Nezávazná konzultace

    Nezávazná konzultace

    crossmenu