Nezávazná konzultace

Zvětšení prsou implantáty (augmentace)

Délka zákroku
60 minut
Délka léčení
2 týdny
Typ anestezie
celková

Zvětšení prsou neboli AUGMENTACE je výkon, kdy se za pomoci prsních implantátů zvětšují prsa. Tato operace se provádí z estetických či zdravotních důvodů. Nejčastěji ženy řeší malá prsa, nebo jejich asymetrii, dále prsa povislá, což se děje často po kojení, ztrátě hmotnosti, ale i věkem pacientky, v tuto chvíli začnou přemýšlet o operačním řešení. Díky tomuto zákroku je pacientkám navráceno sebevědomí.

Chcete pevná prsa? Toto vše řeší AUGMENTACE. Někdy je nutné tento zákrok kombinovat s modelací prsou a to v případech, kdy je pokles prsou natolik závažný, že samotné vložení implantátu by nezaručilo pěkný vzhled. Ovšem o tom všem vás bude informovat lékař při konzultaci.

A jaké máme typy implantátů?

V současné době jsou na trhu tři základní implantáty: kulaté, kapkovité anatomické. Co se týká velikosti, vkládají se implantáty nejčastěji od objemu 250 ml do 400 ml, ve výjimečných případech od 150 ml do 600 ml. Vždy záleží na konstituci klientky a šíři jejího hrudníku. Dále si klientka může rozhodnout o výšce profilu implantátu.

I u nás máme novinku v podobě odlehčených implantátů B–lite. Tyto implantáty jsou určené pro ženy, které přemýšlí nad větším poprsím a však mají strach z váhy implantátu. U těchto implantátu je snížena váha o 30 % oproti běžným implantátům. Nedochází tak k poklesu.

S výběrem vhodného implantátu vám samozřejmě pomůže lékař. V naší nabídce najdete tyto implantáty: NAGOR, POLYTECHodlehčení implantáty B-lite.

Kam se vkládají prsní implantáty?

Pod prsní žlázu
Pod sval
Částečně pod sval
O vhodnosti umístění je nutné brát v potaz vlastnosti podkoží a velikost svalu a prsní žlázy. U každé klientky je to vždy jiné.

Kde povede lékař řez Augmentace?

V současné době nejčastěji prováděným řezem vložení implantátu je pod prsní rýhou. Další variantou je přístup přes prsní dvorec. Na variantě operačního přístupu se vždy klientka domluví se svým lékařem.

Před 3 měsíce po Před 3 měsíce po
Možný popis fotky

Jak zákrok probíhá?

Před samotnou operací si klientka zajistí předoperační vyšetření. O všem ji informuje lékař při konzultaci. Samotný zákrok trvá přibližně hodinu a je prováděn v celkové anestézii. Klientka setrvává na klinice 1 den po výkonu.

Jaká je rekonvalescence?

V domácí péči by pak minimálně týden měla držet klidový režim. Do práce se může vrátit za jeden až dva týdny.

Rozdělení zátěže podle výkonu zaměstnání:
  • Administrativní práce po 2 týdnech
  • Lehčí fyzická práce po 4 týdnech
  • Těžká manuální práce a sport po 2 měsících.

Kontrola – převaz je prováděn při propuštění pacientky po operaci. Následná  kontrola je provedena po 2 týdnech. Klientka po celou dobu nosí speciální kompresní podprsenku.  V případě, že u ní bylo provedeno umístění implantátu pod sval, je nutné nosit speciální podprsenku doplněnou o kompresní pás.

Měsíc až dva po operaci by měla žena spát na zádech, šetřit se a nosit elastickou podprsenku. V prvních dnech po operaci  bude zřejmě užívat léky proti bolesti.

Prsní implantáty nevylučují kojení. Pokud jimi plánujete řešit změny prsou po těhotenství, počkejte alespoň rok po porodu.

Jak dlouho výsledek vydrží?

Výsledky operace jsou trvalé, ale může je ovlivnit těhotenství nebo velké váhové změny. Po 10–15 letech se však mění reakce těla na implantát a může dojít k nežádoucím změnám ve tvaru. Zde je nutné dodat, že jsou pacientky, které mají implantáty i 20 let a jsou stále spokojené bez komplikací. Počítejte tedy s tím, že bude vhodné je po této době vyměnit.

Časté otázky

Pokud podstoupíte augmentaci ještě před plánovaným těhotenstvím, tak vás vložení implantátů neomezí v možnosti kojení.
Větší námahu (zatížení, sport) je možné zařadit přibližně 1 až 2 měsíce po zákroku. Je nutné dát tělu čas na rekonvalescenci.
Vždy je potřeba dát tělu a prsům čas na zahojení a jejich dotvarování. Finální doba pro tvar a usazení implantátu je 2 až 3 měsíce po operaci.
Tato pravděpodobnost je velmi malá. Pokud k tomuto dojte, citlivost se po delší době navrací. V některých případech může naopak dojít k větší citlivosti bradavek.

Ceník

samotný zákrok v CATyp implantáty Cena s DPH
Zvětšení prsou implantáty65 000,– (bez implantátů)
Implantáty POLYTECHkulaté 13.000,-/ks
Implantáty POLYTECH anatomické14.000,-/ks
Implantáty B-litekulatédo 700ml23.000,-/ks
Implantáty B-litekulaténad 700ml24.500,-/ks
Implantáty B-liteanatomickédo 700ml29.500,-/ks
Implantáty B-liteanatomickénad 700ml33.000,-/ks
Zvětšení prsou vlastním tukem (lipografting)zákrok prováděn v lokální anestezii45.000,-/ks
Výměna implantátu (pouze výkon, implantáty jsou hrazeny zvlášť)zákrok prováděn v celkové anestezii65.000,–
Zmenšení prsouzákrok prováděn v celkové anestezii65.000,–
Modelace prsouzákrok prováděn v celkové anestezii65.000,–
Modelace prsou s AUGMENTACÍ (implantáty jsou hrazeny zvlášť)zákrok prováděn v celkové anestezii79.000,–
Operace vpáčených bradavek (oba prsy)zákrok prováděn v lokální anestezii20.000,–
gynekomastie – muži zákrok prováděn v celkové anestezii60.000,–
liposukce prsou – mužizákrok prováděn v lokální anestezii35.500,–

Zvažujete operaci zvětšení prsou?

Nezávazná konzultace

    Nezávazná konzultace

    crossmenu