Nezávazná konzultace

Abdominoplastika břicha

Délka zákroku
2 hodiny
Délka léčení
3 týdny
Typ anestezie
celková

Trápí vás viditelná kožní řasa v oblasti břicha? Zhubla jste, ale máte neestetický kožní převis v podbřišku? Prodělala jste bandáž žaludku  a díky tomuto zákroku jste viditelně zhubla, ale kůže vám visí? A nedaří se vám zhubnout ? Tak to jste tu  správně . Právě pro vás je vhodná operace břicha ABDOMINOPLASTIKA. Co to vlastně je ?  Je  to zákrok v oblasti břicha , ale i podbřišku,  kdy je operatérem odstraněna přebytečná část tuků a kožní řasy v oblasti břicha a podbřišku. Operaci  provádíme  v celkové anestézii. Doba zákroku se pohybuje zhruba kolem 2 hodin. Vše závisí na tom,   jak velkou část kůže a tuků se rozhodne operatér odstranit. Abdominoplastika je vhodná jak pro ženy, tak i pro může.  Vždy  je konkrétní případ  konzultován s klientem, kde mu lékař vše vysvětlí. 

Jaký je rozdíl mezi abdominoplastikou
a miniabdominoplastikou?

Při abdominoplastice je masivně odstraněna velká část břišního tuku a kožní řasy. Operatér přemístí původní pupek dle toho, kolik je odstraněno nadbytečné kůže. U abdominoplastiky se sešívají rozestupy břišních svalů – sešití diastazy. Diastázu mají většinou všechny ženy , které rodily a nedošlo u nich k navrácení břišních svalů.

Miniabdominoplastika je operace pro ženy, které rodily císařským řezem. Po císařském řezu jim vznikla viditelná jizva a zapříčinila převis kůže. Při miniabdominoplastice je jizva korigována. Nepřesouvá se zde pupek. Někdy může lékař přistoupit k sešití rozestouplých svalů.

Abdominoplastiku a miniabdominoplastiku lze velmi dobře kombinovat s liposukcí boků . Tato kombinace operací je vhodná pro ty, u kterých se v oblasti boků nashromáždil tuk. Díky liposukci boků zvýrazní lékař váš pas a dojde tak k vykreslení vaší siluety těla.

Další možností jak využít  odsátého tuku,  je zvětšení poprsí metodou lipograftingu. Což je aplikace vlastního tuku do poprsí.

O samotné operaci

Abdominoplastiku a miniabdominoplastiku  provádíme pouze  v celkové anestézii. Proto je nutná spolupráce pacienta s lékařem. Pokud je pacient kuřák , doporučuje se cca  1 týden před samotnou operací omezit nebo zcela odstranit kouření. Pacient by neměl být nachlazený a  měl by být v celkově dobrém zdravotním stavu. Měly by být vysazeny léky na ředění krve. Před samotnou operací si lékař zakreslí oblast břicha a vedení řezu. Pokud se jedná o zákrok kdy operatér odstraňuje menší část kůže a tuku, je veden řez v oblasti pánve od jedné strany ke druhé, tak aby vzniklá jizva byla vhodně schována ve spodním prádle. 

Pokud dochází k většímu odstranění kožního přebytku, může operatér vést řez a přesunout i část pupíku. Pacientovi jsou podány preparáty na prevenci trombózy a je vhodně zabandážován na dolních končetinách. Doba pobytu na klinice je 1 den . Po operaci je klientovi okamžitě nasazen stahovací břišní pás. Ten je nutný nosit minimálně 2 měsíce od zákroku. Zde jsou podávány tišící léky, zavedené drény jsou vytaženy 3 dny po zákroku. Zhruba 2 až 3  den od operace je prováděn první převaz. Vše ostatní je vždy plánováno dle vývoje hojení rány. Počítejte s tím, že do zaměstnání se navrátíte zhruba 3 až 4 týden od operace. Je nutné pečovat o jizvy po operaci a nevystavovat je slunci. Proto je vhodné tuto operaci podstoupit na jaře nebo na podzim.

Před 14 dnů po Před 14 dnů po
Možný popis fotky
Před 14 dnů po Před 14 dnů po
Možný popis fotky

Proč jít k nám Abdominoplastiku?

zákroky provádíme na moderním a certifikovaném pracovišti
máme osobní přístup a nadstandartní péči
naši lékaři jsou zkušení anesteziologové
naši práci odvádíme na profesionální úrovni

Ceník

Cena samotné operace v CACena s DPH
Abdominoplastika břicha65.000,–
Abdominoplastika + liposukce boků75.000,–
Miniabdominoplastika 55.000,–
Odstranění břišní kýly, sešití diastázy
při abdominoplastice
7.000,–
Lifting valu paží44.000,–
Lifting valu stehen CA69.000,–
Lifting valu stehen
LA
50.000,–

Zvažujete abdominoplastiku břicha?

Nezávazná konzultace

    Nezávazná konzultace

    crossmenu