Informace pro pacienty, kteří jsou naplánování k výkonu v lokální anestézii

Pokud jste objednáni na naši kliniku a půjdete na výkon, který je prováděn v lokální anestézii,  je nutné dodržet tyto rady.

Předoperační vyšetření – není potřeba u výkonu v lokální anestézii. Jedinou vyjímkou  je,  pokud jdete na výkon v oblasti prsou. O tom vás poučí lékař a požádá vás o vyšetření SONEM před výkonem.

Lačnění před výkonem – v den výkonu 2 hodiny před plánovanou operací  nepít kávu. Ostatní pitný režim je bez omezení.  Doporučuje se , se najíst tak jak jste zvyklí. Není vhodné hladovět.

Léky – pokud užíváte léky na ředění krve je nutné 5 dní před výkonem je vysadit. Toto však proveďte, až když se na tom domluvíte se svým ošetřujícím lékařem. (GODASAL, ACYLPIRIN, ANOPYRIN, WARFARIN) v případě,  že je užíváte nelze vaši operaci provést.

V případě užívání WOBENZINU,  též se doporučuje nebrat 3 dny po výkonu. Pak začít užívat. Ostatní léky ( antidepresiva, antihistaminika, vitamíny) před operací není potřeba vysazovat. Vždy se poraďte se svým ošetřujícím  lékařem.

Nachlazení v den operace – pokud se u vás v den výkonu projeví nachlazení ( kašlání, škrabání v krku, zahlenění, opar ) je nutné výkon odložit. Mohly by nastat zbytečné komplikace spojené s výkonem a to my nechceme. V případě že budete mít zaplacenou zálohu na daný výkon,  o nic nepřicházíte a my vám najdeme jiný termín.

Zajištění odvozu – pokud k nám přicházíte na výkon v lokální anestézii, dostává klient od nás lék na zklidnění. Díky tomuto léku lépe a v klidu zvládnete celý průběh zákroku. Bohužel není možné po tomto léku řídit a tudíž je lepší si domluvit odvoz z naší kliniky. Na našich klinikách může odvážející po celou dobu výkonu vyčkat. Je mu poskytnut tisk, WIFI i občerstvení.

Co si vzít sebou na kliniku v den výkonu – v případě že přicházíte na operaci v oblasti obličeje, doporučuje se pro Váš komfort sluneční brýle, pro dámy šátek kolem hlavy. Pokud přicházíte na ošetření liposukcí,  doporučujeme si vzít tmavé oblečení volného střihu ( tmavá mikiny, volné tepláky). Sportovní obuv.

A na konec pro všechny – ještě bych chtěla všechny pacienty poprosit o úsměv a dobrou náladu. Svoji práci děláme s láskou a nechceme na Vás pacienty spěchat. Mnohdy se stane , že pacient není přijat k výkonu na čas  a to bohužel z důvodu zpoždění na sále.  Nejsme schopni přesně určit případnou vzniklou komplikaci a musíme ji na sále vyřešit v klidu a bez spěchu. I vám by se nelíbilo,  kdyby na Vás někdo spěchal. Proto prosím berte časy zákroku orientačně a berte v případě nedodržení času věc z nadhledem.

Za to Vám děkujeme,  máme svoji práci opravdu rádi.